با وارد کردن صحیح اطلاعات ویدیو مخاطبان بیشتری جذب کنید

با وارد کردن صحیح اطلاعات ویدیو مخاطبان بیشتری جذب کنید


در هنگام آپلود ویدیو  اطلاعاتی از جمله عنوان، توضیحات و کلمات کلیدی از شما خواسته می‌شود که بسیاری از کاربران تنها برای اینکه بتوانند ویدیو خود را منتشر کنند، اقدام به نوشتن فیلدها می کنند. به نظر شما چرا وجود چنین فیلدهایی برای آپلود ویدیو الزامی   است؟
وارد کردن دقیق اطلاعات ویدیو موجب می‌شود تا ویدیو شما اولاً در نتایج موتورهای جستجو جز نتایج اولیه باشد و دوما مخاطب را به خود جذب کند. این امر موجب بازدید بیشتر از ویدیوهای شما  و در نتیجه افزایش درآمدتان می شود.

  عنوان ویدیوها باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

عنوان ها باید شرح دهنده ویدیو بوده و در عین حال جذاب باشند. عنوان ویدیو های شما باید درعین کامل بودن مختصر باشد. به میزان کاراکترهای مجاز عنوان هم دقت کنید تا عنوان شما نمایش مناسب تری داشته باشد.
سعی کنید در عنوان های خود از کلماتی مرتبطی که مخاطب در موتورهای جستجو به دنبال آن می گردد، استفاده کنید. این کار موجب می‌شود تا ویدیو شما جز نتایج اولیه در موتورهای جستجو نشان داده شود.
وقتی عنوان یک ویدیو را وارد می‌کنید بهتر است جملاتی را انتخاب کنید که برای کاربر جذاب باشد. با نوشتن عنوان های سؤالی و استفاده از چرا، چگونه و … می‌توانید جذابیت ایجاد کنید. دقت داشته باشید اگر از عنوان های جذاب استفاده کنید که با محتوای ویدیو مغایرت دارد، کاربر پس از کلیک متوجه شده و بدون پخش ویدیو از صفحه شما خارج می‌شود، در نتیجه هیچ تأثیری بر در‌آمد شما ندارد ، پس باید عنوانی را برای ویدیو خود برگزینید که علاوه بر جذابیت با محتوای ویدیو مرتبط باشد.
اگر ویدیو شما به صورت چند قسمتی و سریالی است در انتهای عنوان حتماً شماره قسمت آن را ذکر کنید. از نوشتن عنوان های کپی شده از سایت‌های دیگر و تکراری نیز پرهیز کنید.

  توضیحات ویدیو چگونه می‌تواند بازدید صفحه شما را افزایش دهد؟

اکثر کاربران توضیحات ویدیو را نادیده می‌گیرند و صرفاً برای پر کردن فیلد از حروف یا نقاط تکراری استفاده میکنند اما توضیحات ویدیو یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش بازدید ویدیوهای شما می باشد.
توضیحات ویدیو باید کاملاً مرتبط با ویدیو و در حال تکمیل‌کننده عنوان ویدیو شما باشد. خط اول توضیحات ویدیو شما بسیار مهم است چون در موتورهای جستجو نمایش د اده می‌شود و کاربر با مطالعه آن تصمیم میگیرد روی ویدیو شما کلیک کند و یا از آن عبور کند. در توضیحات ویدیو از کلمات مهم عنوان ویدیو نیز استفاده کنید اما خود عنوان ویدیو را تکرار نکنید زیرا موجب کاهش رتبه ویدیو شما در موتورهای جستجو می شود. اگر در صفحه خود ویدیو دیگری دارید که با ویدیو در حال انتشارتان مرتبط است لینک و نام آن را در پایان توضیحات بنویسید. 
آوردن کلمات کلیدی در توضیحات ویدیو به‌خصوص در اولین جمله، موجب افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو می شود. پس سعی کنید از کلمات کلیدی نیز در متن توضیحات ویدیو استفاده کنید.

   کلمات کلیدی چیست؟

یکی از بخش‌هایی که پر کردن آن برای اکثر کاربران سخت به نظر می رسد، کلمات کلیدی است. فرض کنید شما صفحه گوگل را باز کرده و می‌خواهید ویدیو خاصی را پیدا کنید. آنگاه جملاتی که مرتبط با ویدیو مد نظرتان است را در گوگل وارد می کنید. کلمات کلیدی ویدیو، محتوای ویدیو شما را به موتورهای جستجو بیان می‌کند. همچنین اهمیت ویژه کلمات کلیدی در سرچ آی فیلو می باشد. وقتی کاربری کلمه‌ای را جستجو می‌کند این جستجو در بین کلمات کلیدی نیز صورت می‌گیرد و در صفحه پخش ویدیو، ویدیوهایی که کلمه کلیدی مرتبط تر با ویدیو در حال پخش دارند، در لیست ویدیوهای مرتبط رتبه بهتری کسب می کنند. از طرفی در مناسبت‌ها ویدیوهایی که کلمه کلیدی مرتبطی با مناسب دارند در بخش مناسبت‌ها (منو آی فیلو)قرار می گیرد. بنابراین انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم می باشد. از نوشتن کلمات کلیدی که با محتوای ویدیو شما مغایرات دارد نیز پرهیز کنید زیرا موجب برگشت کاربر و حذف از لیست مناسبت‌ها می‌گردد

  لزوم داشتن لیست پخش:

لیست پخش برای دیده شدن و نظم دادن به پروفایل شما بسیار ضروری می باشد. لیست پخش موجب نگه داشتن مخاطب در بین ویدیوهای شما می شود. همچنین یک لیست پخش مناسب و دقیق موجب می‌شود تا مخاطب بار دیگر برای دریافت نتیجه دلخواهش به لیست پخش شما مراجعه کند. ویدیوهای خود را گلچین کنید و  علایق مخاطبان را نیز برای ساخت لیست پخش در نظر بگیرید. از نام گذاری لیست پخش نیز غافل نشوید. یک اسم گذاری هوشمندانه موجب جذب مخاطب به لیست پخش شما می شود. دقت داشته باشید که نامی که برای لیست پخش خود استفاده می کنید با عنوان ویدیو مرتبط باشد. همچنین در هنگام پخش خودکار ، ویدیو بعدی از لیست پخش ویدیو شما پخش می گردد. در صورتی که اگر لیست پخش نداشته باشید، ویدیو بعدی از بخش ویدیوهای مرتبط که شامل ویدیوهای دیگر کاربران نیز می شود، پخش می‌شود.از طرفی با استفاده از لینک می توانید لیست پخش خود را به اشتراک بگذارید.

 جمع‌بندی پایانی:

۱- نوشتن عنوان جذاب و مرتبط با ویدیو با جمله بندی صحیح و استفاده از مهم‌ترین کلمه کلیدی
۲- نوشتن توضیحات مرتبط با ویدیو و دقت در نوشتن اولین جمله توضیحات به همراه مهم‌ترین کلمه کلیدی
۳- استفاده از کلمات کلیدی صحیح، مهم و تکمیلی 
۴- قراردادن ویدیو در لیست پخش مرتبط و جذاب